من عاطفه ام -2

-آدمها با احترام به هم حركت مي كردند. چشمها اعتماد داشتند به همديگر. سكوت بود و سكوت. چيزي شكسته نمي‌شد. به هيچ كسي توهين نمي‌شد. فقط يك سوال در چشمها بود، راي ما كجاست؟ دوشنبه شروع شد، بعد سه شنبه، بعد چهارشنبه، بعد شنبه ... جمعه، چهار شنبه، پنجشنبه، و ...

من بودم. ما بوديم. ميليون ها نفر بودند. رسانه هاي ملي اعلام كردند چه چندين ميليون بوديم. همه آدمهاي معترض. از بين اين همه يكي هايي كشته شدند. يكي هايي زنداني شدند. و يكي قرار است چهار سال در زندان بماند؟ما همه عاطفه ايم. ما هم در تجمع بوديم. ما هم در خيابان بوديم. يا همه با عاطفه چهار سال زندان مي‌مانيم يا عاطفه آزاد ميشود.


پرستو الهياري

3 نظرات:

سنگ صبور گفت...

Jawanani hamchon Atefe baraye bedast awardane hoghooghe khod wa mardome khood az dadane hargoone haziney gorizan wa harasan nistand.
amma inja (oroopa wa Amerika) kasani hastand ke faghat be donbale manafeaa khod mibashand wa hazer nistand yek ghadam be sooye mardome Iran pish berawand, wa dar tamame modat talash bar in darand ta anja ke momken ast sang be zire paye mobarezan berizand.

آویشن گفت...

من مدتهاست خبرهای تو را دنبال می کنم عاطفه جان!!!! من در بازداشت غیر قانونی تو هیچ عاطفه ای ندیدم همینطور در خبر بازجوییهایت در ناجوانمردانه بازداشتت در اوین هم گویی رنگ و بوی عاطفه رفته بود شاید آنها که امروز با افتخار اوین را اداره می کنند فهمیده اند اوین از کمبود عاطفه رنج می برد عاطفه انسانی حقوق بشری عاطفه بودن آرام نوع بشر در کنار هم ..شاید تو را نگه داشته اند تا عاطفه رنگ و بویی بدهد به اوین بی رنگ و بوی خوارشان...عاطفه جان عزیزکم ..من در بسیاری از تجمعات اعتراضی بعد از انتخابات شرکت کرده ام در هیچکدامش مرتکب خلاف نشده ام بسیاری از تجمعاتمان در سکوت بود و روبانهای سیاه برای بچه های کوی دانشگاه از 25 خردادش بگیر تا توپخانه تا هفت تیر میدان ونک صدا و سیما چهلم شهدا و تنفیذ و تحلیف و روز قدس و 13 آبان...کارد به استخوانم رسید در 13 آبان که پلاکاردی با اسامی ضیا نبوی مجید دری و پیمان عراف و عکسی از تو بر آن حمل می کردم و خواستار آزادیتان بودم بابتش بسیار هم کتک خوردم اما حق را می گفتم که معتقدم بی گناه در زندانید و آنان که دشتهایشان آلوده گناهان بسیار است همچنان آزاد بر حکمرانی اشتباهشان ادامه می دهند........عاطفه جان من هم در همه این روزها بوده ام اصلا اگر قرار است اتهام تو بهانه حضورت در 25 خرداد باشد بتر نیست قوه قضائیه که این روزها نامش شرمسار کارش شده است و تنها قضاوت است که انجام نمی شود و اتهام و اهانت رواجی بیش در آن دارد این قوه مسخره بهتر نیست همه آن 3 میلیون مدم تهران را که در روز 25 خرداد مشت محکمی بر دهان دروغگویان زدند بازداشت کنند؟ چرا که همه ما این روزها بیرون بوده ایم که اگر سکوت و راهپیمایی در سکوت جرم است چه خجالت زده است اصل 27 قانون اسای هیچ کاره این مرز و بوم.
آهای ساکنان اوین و دستگاه بی شرم قضایی..ما همه عاطفه ایم همه ما 3 میلیون نفر عاطفه هستیم و آن روز در خیابان راه رفتیم سکوت کردیم و در آرامش حرفمان را گفتیم ..حالا زندانی بسازید که 3 میلیون نفر در آن جا شوند و در کنار عاطفه روز به شب برسانند..عاطفه عزیز این روزها اوین همه ایران است نه فقط سلولهای بی شرم و بند 209 اش!!!!!! باور کن ما درکنار توهستیم..حالا که تو به این جرم هم محکومی خوب است آنها که محکومت کرده اند بدانند ما شریک جرمیم!!!! ما همه عاطفه هستیم بیایید مرا هم به اوین برید عاطفه آن روز 2میلیون و 999هزارنفر همراه داشت بیایید و همه را ببرید دستبند به دستان بی فکر!!!من برای آزادی تو و برای اینکه خبر این حکم بی دلیل صادره برای تو به همه دنیا برسد از هیچ کاری دریغ نخواهم کرد...من هم یکی از عاطفه های ایرانم تا عاطفه هست من هم هستم محکم و پر عاطفه بمان تا همیشه نازنین دختر.

بهزاد مهرانی گفت...

من هم عاطفه ام."عاطفه"ای که همچون آزادی،عدالت،کرامت انسانی،حقوق بشر و همه ی نیکی های عالم در بند است.آزادشان کنید